Borsa İstanbul'da kritik gün. 5 bin seviyesi kırılırsa bu seviyeye gelecek. Evren Devrem Zelyut'tan borsa için flaş açıklama

Borsa İstanbul güne yükselişle başladı. Peki bu yükseliş kalıcı olacak mı? Ekonomist Evren Devrim Zelyut'tan Borsa İstanbul ile ilgili çok önemli bir uyarı geldi ve 5000 seviyesinin kırılması durumunda BİST'in hangi seviyeye geleceğini açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
Borsa İstanbul'da kritik gün. 5 bin seviyesi kırılırsa bu seviyeye gelecek. Evren Devrem Zelyut'tan borsa için flaş açıklama - Resim: 1

Haftanın ilk gününe girerken, kurda yaşanan hareketlilik sonrası gözler borsaya çevrildi. Ünlü ekonomist Evren Devrim Zelyut, Borsa İstanbul ve dünya borsasıyla ilgili önemli uyarılar yaptı.

Gunboyu gazetesindeki habere göre Borsa İstanbul için "Hafta sonu, bu hafta için borsayı etkileyecek iki olay vardı. Geçen haftayı bankacılık gerginlikleri ile sonlandırmıştık." dedi.

Zelyut'un borsa ile ilgili açıklaması şöyle:

Birinci haber ABD'den bankacılık krizini başlatan Silicon Valley Bank, First Citizen Bank'a satıldı. Bu oradaki piyasalar adına olumlu bir haber.

İkincisi ise, Avrupa'da Deutsche Bank'a yönelik endişeler vardı. Burada Almanya Başbakanı çıktı ve 'Almanya'nın en karlı bankalarından birisidir' diye açıklama yaptı Deutsche Bank için. Biz de buna katılıyoruz. Bir Credit Suisse değil Deutsche Bank. Uzun süredir yeniden yapılandırma durumu vardı.