Bir lokması zehir saçıyor: Yemeden önce 2 defa düşüneceksiniz. Tansiyonu fırlatan o besin belli oldu

Sağlığımız için faydalı olan pek çok besin mevcuttur. Ancak bunların yanı sıra sağlığımızı tehdit eden gıdalar da mevcuttur. Bunlardan biri de şüphesiz, turşudur. Nedenini öğrenince tüketmeden önce dikkatli olacaksınız…

Google Haberlere Abone ol
Bir lokması zehir saçıyor: Yemeden önce 2 defa düşüneceksiniz. Tansiyonu fırlatan o besin belli oldu - Resim: 2

Turşunun vücudumuza etkisi

Günlük yaşantımızda sıklıkla yediğimiz yiyecekler bazı durumlarda zehirleyebilir. Bunun yanı sıra tansiyonu da yükseltebilir. Severek tükettiğimiz turşular ne yazık ki bunlardan biridir. Turşu, Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden olan sofraların en güzel eşlikçilerinden biridir.

Ancak turşu, içerisinde bol miktarda tuz barındırır. Bu nedenle yüksek tansiyonu olan kişilerin turşu tüketiminde hassas davranması gerekir. Bazı durumlarda turşunun zehirlediği de görülmüştür. Turşu yapımında kullanılan tuz-sirke oranının doğru ayarlanmaması ne yazık ki zehirlenmeye neden olur.

Sağlığımızı riske atmamak için turşu tüketimine mutlaka dikkat etmek gerekir. Doğru ve yeterli miktarda tüketilen turşu, ishal ve bağırsak enfeksiyonlarına karşı koruma sağlar. Hijyenik şartlarda tuz ve sirke oranı iyi ayarlanmış turşuları güvenle tüketebilirsiniz.

SIRADAKİ GALERİ

Faydalarını duyan kuru yemişçinin yolunu tutuyor Faydalarını duyan kuru yemişçinin yolunu tutuyor