Binaların deprem güçlendirme maliyeti ne kadar? Herkesin merak ettiği sorunun yanıtı ortaya çıktı: Deprem güçlendirme maliyeti daire başına kaç lira?

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler sonucu 44 binden fazma vatandaş hayatını kaybetti. On binlerce bina yerle bir olurken Türkiye genelinde, özellikle olası büyük İstanbul depremi nedeniyle İstanbullular binalarının depreme dayanıklı olup olmadığını merak etmeye başladı. Herkesin merak ettiği soru da "Deprem güçlendirme maliyeti daire başına kaç lira?" oldu. Bu sorunun yanıtını Deprem Güçlendirme Derneği Başkanı açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
Binaların deprem güçlendirme maliyeti ne kadar? Herkesin merak ettiği sorunun yanıtı ortaya çıktı: Deprem güçlendirme maliyeti daire başına kaç lira? - Resim: 1

Türkiye'nin yüreğini yakan Kahramanmaraş merkezli depremler 44 binden fazla kişinin hayatına mal oldu. Yüz binlerce vatandaş yaralanırken, Türkiye adeta bir seferberlik içerisine girdi.

Deprem gerçeği ile çok acı bir şekilde yüzleşen Türkiye'de herkes oturduğu binanın veya işyerinin depreme dayanıklı olup olmadığı konusunda merak eçirisinde. Yüz binlerce vatandaş başta İstanbul olmak üzere bina risk analizi yaptırmak için belediyelere başvurmaya başladı. Peki depremde yıkılma riski bulunan, riskli olduğu ortaya çıkan binaların güçlendirme maliyeti ne kadar tutuyor?

Herkesin merak ettiği bu sorunun yanıtını Deprem Güçlendirme Derneği Başkanı Sinan Türkkan yanıt verdi.