Benzin’e dev zam! Akaryakıt fiyatları güncellendi: 17 Mayıs (Bugün) benzin, motorin ve LPG ne kadar oldu. Brent petrol fiyatı ne kadar. 17 Mayıs Petrol Ofisi, Shell, Opet ve BP güncel motorin, benzin ve LPG fiyatları ne kadar oldu?

Rusya Ukrayna savaşının arından artan petrol fiyatları, ülkemizdeki akaryakıt fiyatları üzerinde etkili oluyor. Yapılan yeni açıklamada 17 Mayıs itibarıyla geçerli olmak üzere benzin fiyatlarına zam yapıldığı belirtildi. Buna göre; Benzin fiyatlarına litre başına 1,79 kuruş zam geldi. Yapılan bu zammın ardından İstanbul Avrupa yakasında benzinin litre fiyatı 22,82 TL’ye kadar tırmandı. Peki, 17 Mayıs Brent Petrol ne kadar? Benzin, motorin ve LPG ne kadar oldu?

Google Haberlere Abone ol
Benzin’e dev zam! Akaryakıt fiyatları güncellendi: 17 Mayıs (Bugün) benzin, motorin ve LPG ne kadar oldu. Brent petrol fiyatı ne kadar. 17 Mayıs Petrol Ofisi, Shell, Opet ve BP güncel motorin, benzin ve LPG fiyatları ne kadar oldu? - Resim: 1

17 MAYIS BRENT PETROL FİYATI NE KADAR?

AB, bu yılın sonuna kadar Rusya'dan tüm petrol ithalatını yasaklamayı planlarken, Rus petrolüne ambargoyu da içeren Rusya’ya yönelik 6’ncı yaptırım paketi üzerinde henüz anlaşmaya varılamadı.

Bu gelişmelerle birlikte, Brent petrol fiyatları 110 dolar üzerindeki seyrini sürdürüyor. Uluslararası piyasalarda Brent petrol satış fiyatı 113 dolar seviyesinde işlem görüyor.