Benzine 10 günde 3. indirim geliyor. Sürücüleri sevindiren haber geldi. Brent petrol çakıldı benzin fiyatlarına büyük indirim geliyor işte pompaya yansıyacak fiyatlar

Brent petrolde yaşanan düşüş sürerken sürücüleri sevindiren haber geldi. Son 10 günde benzine önce 75 kuruş daha sonra da 77 kuruş indirim yapılmıştı. Benzin grubuna bir büyük indirim kararı daha alındı. Çarşamba gününden geçerli olmak üzere benzin fiyatlarında indirime gidildi.

Google Haberlere Abone ol
Benzine 10 günde 3. indirim geliyor. Sürücüleri sevindiren haber geldi. Brent petrol çakıldı benzin fiyatlarına büyük indirim geliyor işte pompaya yansıyacak fiyatlar - Resim: 1

Brent petrol fiyatlarındaki düşüşün ardından akaryakıt sektörü temsilcileri sürücülere güzel haberi verdi. Son 10 gün içerisinde benzine iki kez indirim yapılmıştı. Benzin grubunda önce 77 kuruş daha sonra da 75 kuruş indirime gidilmişti. Brent petrol fiyatları 85 dolar seviyelerine düşünce akaryakıt fiyatlarında da indirim kararı alındı.

Benzine yapılacak indirim çarşamba gününden itibaren geçerli olacak. Güncel akaryakıt fiyatlarına göre İstanbul'da benzinin litresi ise ortalama 21.19 liradan satılıyor. İşte indirim sonrası İstanbul'da benzin fiyatları:

Kaynak: Medyatava