Benzin ve motorine bir zam daha! ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ın petrol açıklaması piyasaları yıktı. EPGİS açıkladı. Benzin ve motorine bu gece yarısından itibaren yeni zamlar geliyor. Motorinin litresi resmen 25 liraya koşuyor

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ın Avrupa ülkeleriyle Rusya'dan petrol ithalatını durdurmayı görüştüklerini açıklamasından sonra petrol fiyatları sert yükseldi. Petrol fiyatlarındaki sert artışın ardından bu gece de motorine ve benzine zam gelmesi bekleniyor.

Google Haberlere Abone ol
Benzin ve motorine bir zam daha! ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ın petrol açıklaması piyasaları yıktı. EPGİS açıkladı. Benzin ve motorine bu gece yarısından itibaren yeni zamlar geliyor. Motorinin litresi resmen 25 liraya koşuyor - Resim: 1

Brent ham petrolün varili, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’ın Avrupalı müttefikleriyle Rusya’dan petrol ithalatını durdurmayı görüştüklerini açıklamasından sonra bugün 120 dolardan 139 doları gördü.

Bir televizyon programına katılan Blinken, Rusya’dan petrol ithalatının yasaklanmasını ele aldıklarını söyledi. Blinken, “Rusya’nın ülkelerimize petrol satışını yasaklamayı Avrupalı ortaklarımızla aktif bir şekilde tartışıyoruz. Ancak aynı zamanda küresel petrol arzını istikrarlı şekilde sürdürme konusunu da görüşüyoruz” dedi. Blinken’in konuşması nedeniyle borsalarda ilk işlemlerinin başlamasının ardından 140 dolara yaklaşan Brent petrolün varil fiyatı sonrasında 130 dolara geriledi. Böylece haftanın ilk işlem gününde petroldeki günlük fiyat artışı yüzde 10’a yaklaştı.