Benzin ve motorin fiyatlarına dev indirim ne zaman yapılacak? Petrolün fiyatı dip yaptı, akaryakıta indirim beklentisi oluştu. 29 Eylül güncel akaryakıt fiyatları ne kadar?

Dünya genelinde birçok ülkenin Merkez Bankası ciddi faiz artırımına gidip sert para politikaları uygulaması üzerine küresel piyasalarda petrol fiyatları 80 dolarına altına düştü. Bu rakam 2022 Ocak ayından beri gelinen en düşük Brent petrol fiyatı. Türkiye'de de brent petrolün 80 dolar seviyelerine gerilemesiyle akaryakıt fiyatlarına da indirim gelecek beklentisi oluştu. 29 Eylül Perşembe günü brent petrol 87 dolar seviyesinden satılmaya başladı.

Google Haberlere Abone ol
Benzin ve motorin fiyatlarına dev indirim ne zaman yapılacak? Petrolün fiyatı dip yaptı, akaryakıta indirim beklentisi oluştu. 29 Eylül güncel akaryakıt fiyatları ne kadar? - Resim: 2

Türkiye'de akaryakıt fiyatlarına indirim kararı en son 20 Eylül'de gelmişti. Motorin fiyatlarında 1 lira 75 kuruşluk indirime gidilmişti. Ancak benzin grubunda herhangi bir indirim söz konusu olmamıştı. Brent petrol fiyatlarındaki ciddi düşüş sonrası özellikle benzin grubunda ciddi bir indirimin gelmesi bekleniyor.

OCAK AYINDAKİ SEVİYELERE DÜŞERSE...

Brent petrol fiyatları Ocak 2022 seviyelerine indi. Türkiye'de Ocak 2022'de benzinin litresi 12.98 liraya, motorinin litresi de 12.80 liraya satılıyordu. LPG’nin fiyatı ise 8,80 liraydı. Akaryakıt temsilcilerinden alınan bilgiye göre akaryakıt fiyatlarında ciddi bir indirim bekleniyor.

Kaynak: Medyatava