Benzin ve motorin fiyatlarına 2 lira indirim! Petrolün varil fiyatı dibi gördü, akaryakıta indirim beklentisi oluştu. 25 Eylül güncel akaryakıt fiyatları ne kadar?

Dünya genelinde birçok ülkenin Merkez Bankası ciddi faiz artırımına gidip sert para politikaları uygulaması üzerine küresel piyasalarda petrol fiyatları 80 dolarına altına düştü. Bu rakam 2022 Ocak ayından beri gelinen en düşük Brent petrol fiyatı. Türkiye'de de brent petrolün 80 dolar seviyelerine gerilemesiyle akaryakıt fiyatlarına da indirim gelecek beklentisi oluştu.

Google Haberlere Abone ol
Benzin ve motorin fiyatlarına 2 lira indirim! Petrolün varil fiyatı dibi gördü, akaryakıta indirim beklentisi oluştu. 25 Eylül güncel akaryakıt fiyatları ne kadar? - Resim: 1

Fed'ın ciddi faiz artırım kararı ve diğer ülke Merkez Bankalarının sıkı para politikaları sonrası brent petrol hızla değer kaybetmeye başladı. Brent petrol, ocak ayından bu yana en büyük değer kaybını yaşarken Rus-Ukrayna savaşının ardından yükselişe geçen akaryakıt fiyatlarında indirim beklentisi oluştu. Sektör temsilcileri indirim tutarının 1.5 ila 2 TL arasında olabileceğini öngörüyor.