Benzin ve motorin fiyatları güncellendi: 3 Haziran (Bugün) benzin, motorin ve LPG fiyatları ne kadar? Brent petrol ne kadar?

Rusya Ukrayna savaşının ardından artan petrol fiyatları, ülkemizdeki akaryakıt fiyatları üzerinde etkili oluyor. Benzin ve motorine dün itibarıyla bir zam daha geldi. 2 Haziran Perşembe gününden itibaren geçerli olmak üzere ise benzine 1,22 kuruş, motorine ise 1,49 kuruş zam geldiği duyuruldu. Peki, 3 Haziran (Bugün) Brent Petrol ne kadar? İşte 3 Haziran güncel akaryakıt fiyatları!

Google Haberlere Abone ol
Benzin ve motorin fiyatları güncellendi: 3 Haziran (Bugün) benzin, motorin ve LPG fiyatları ne kadar? Brent petrol ne kadar? - Resim: 1

3 HAZİRAN (BUGÜN) BRENT PETROL NE KADAR?

Petrol kritik OPEC+ toplantısının ardından yükseliş ivmesine devam ederken altıncı haftayı da primle kapatmaya hazırlanıyor.

ABD ham petrolü ve Brent petrolünde haftanın son işlem gününde yatay bir görünüm kaydedildi. ABD ham petrolü 116 dolar seviyesinden işlem gördü. Brent petrolün varili de uluslararası piyasalarda 117,31 dolardan işlem görüyor. 

Fiyatlardaki hareketlilikte, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC+ grubunun üretimini, Rusya'ya yönelik petrol yaptırımı nedeniyle yaşanabilecek arz kesintisini telafi edecek kadar artıramayacağına ilişkin endişeler etkili oldu.