Benzin fiyatını yanlış yazınca istasyonda kuyruk oluştu! Benzin istasyonunda 350 bin lira zarar. Hatayı yapan çalışan için yardım kampanyası

ABD'nin Kaliforniya eyaletindeki Rancho Cordova şehrindeki bir benzin istasyonunda yönetici olarak çalışan John Szczecina, benzinin galon (yaklaşık 3,7 litre) fiyatını 6,99 dolar yerine 0,69 cent olarak yazdı.

Google Haberlere Abone ol
Benzin fiyatını yanlış yazınca istasyonda kuyruk oluştu! Benzin istasyonunda 350 bin lira zarar. Hatayı yapan çalışan için yardım kampanyası - Resim: 3

PARAYI ÖDEYEBİLMEK İÇİN YARDIM KAMPANYASI BAŞLATILDI

Çalışan Szczecina, ondalık virgülü yanlış yere koyduğunu itiraf etti ve tüm sorumluluğu üstlendi. Çalışan ve ailesi, firmanın dava açabileceğini düşünerek, parayı geri ödeyebilmesi için internet üzerinden ailesiyle beraber bağış kampanyası başlattı, şimdiye kadar ise 4 bin 700 dolar yani yaklaşık 82 bin TL toplandı.

"UCUZA BENZİN ALAN KİŞİLER DESTEK OLMALI"

Bağışçılar, Szczecina'nın hatasını üstlenmesinin erdemli bir davranış olduğunu söylerken bazıları da durumdan faydalanarak ucuza benzin alan kişilerin destek olması gerektiğini belirtti.

SIRADAKİ GALERİ

İşte emekli ve memurun tahmini yeni maaş tablosu İşte emekli ve memurun tahmini yeni maaş tablosu