Beklenen haber geldi, İstanbul'a kar yağışı için müjde verdi. Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten sosyal medyadan duyurdu. İstanbul dahil Türkiye'ye kar yağışı geliyor

Türkiye bu yıl kurak bir dönemi geçirirken, kar yağışı da ocak ayı olmasına rağmen tüm Türkiye'de yeteri kadar görülmedi. İstanbul'da yaşayanlar da kar yağışının olup olmayacağını merak ederken Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten'den müjdeli haber geldi. Öte yandan İstanbul Çatalca'da da ilk kar yağışı görüldü.

Google Haberlere Abone ol
Beklenen haber geldi, İstanbul'a kar yağışı için müjde verdi. Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten sosyal medyadan duyurdu. İstanbul dahil Türkiye'ye kar yağışı geliyor - Resim: 1

Türkiye ocak ayında olmamıza rağmen kurak bir dönem geçiriyor. Yağışlar yeterince yağmadığı gibi kar yağışı da görülmedi. 

Doğuda bu aylarda metrelerce kar görülmesi gerekirken geçen yılın aynı dönemine göre bu yıl yeteri kadar kar yağışı görülmedi. Geçen sene bu dönemlerde İstanbul'da kar varken, şu anda ise yok.

Türkiye'de son günlerde en çok konuşulan biri de kar yağışı oldu. Öyle ki vatandaşlar sık sık 'Kar ne zaman yağacak' sorusunu soruyor. Bu sırada Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten, adeta iple çekilen kar yağışıyla ilgili "Çok güzel gelişmeler var" dedi.

Yağışlar cuma gününü işaret eden Ökten, "Müjdelerimi bekleyin" derken ayrıca İstanbul ve Marmara'da havanın her saat soğuyacağını ifade etti.