Bayram öncesi akaryakıta bir zam daha. Seçimlerden bugüne kadar motorin 4 lira 37 kuruş, benzin 3 lira 36 kuruş zamlanmıştı akaryakıta bir zam daha geldi

Seçimlerin ardından birbiri ardına zam gelen akaryakıt fiyatlarına Kurban Bayramı öncesinde bir zam daha geleceği öğrenildi. Sektör kaynaklarından alınan bilgiye göre son 1 haftada yüzde 6.5'ten fazla değer kazanan dolar nedeniyle akaryakıt fiyatlarında bir kez daha düzenlemeye gidiliyor. Seçimlerden bu güne kadar motorin 4 lira 37 kuruş, benzin fiyatı da 3 lira 36 kuruş zamlanmıştı. Dolardaki yükseliş nedeniyle akaryakıt fiyatlarına bir zam daha geldi.

Google Haberlere Abone ol
Bayram öncesi akaryakıta bir zam daha. Seçimlerden bugüne kadar motorin 4 lira 37 kuruş, benzin 3 lira 36 kuruş zamlanmıştı akaryakıta bir zam daha geldi - Resim: 1

Dolarda son haftada yaşanan hızlı yükseliş akaryakıt fiyatlarına da zam olarak yansımaya devam ediyor. Seçimlerden bu güne kadar motorin 4 lira 37 kuruş, benzin fiyatı da 3 lira 36 kuruş zamlanmıştı. Dolardaki yükseliş nedeniyle akaryakıt fiyatlarına bir zam daha geldi.

Sektör kaynaklarından alınan bilgiye göre 26 Haziran Pazartesi gününden itibaren akaryakıt pompa fiyatlarına bir zam daha yansıyacak. Akaryakıt fiyatları son zamlarla birlikte 24 liranın üzerine çıkmıştı. Benzin ve Motorin zamlarının ardından LPG fiyatlarına da zam yapıldı.

Kaynak: Medyatava Haber Merkezi