Başvuru ekranı açıldı: 7500 TL ödemenizi PTT üzerinden alabilirsiniz. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı destek ödemesinin şartlarını açıkladı. Bu şartları taşıyanlar 7500 TL ödeme alacak. İşte detaylar

Bakanlık ihtiyaç sahibi vatandaşlar için harekete geçti. Bakanlık yaptığı açıklamasında şartları taşıyanlara 7 bin 500 TL tutarında nakit yardım yapılacağı duyuruldu. Ödemenin detayları ve şartları da tek tek açıklandı.

Google Haberlere Abone ol
Başvuru ekranı açıldı: 7500 TL ödemenizi PTT üzerinden alabilirsiniz. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı destek ödemesinin şartlarını açıkladı. Bu şartları taşıyanlar 7500 TL ödeme alacak. İşte detaylar - Resim: 1

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı nakit yardım ödemeleri bu yıl da hız kesmeden devam ediyor. Bazı ödemeler düzenli olarak yapılırken bazı ödemeler de tek seferlik olarak hesaplara geçiriliyor. Aile Bakanlığı tarafından yeni bir açıklama geldi.

Yapılan açıklamaya göre ilk ve son defa hesaplara yatırılacak. Başvuru şartlarını taşıyan kişiler 7 bin 500 TL nakdi yardımını alabilecek. Aile Bakanlığı’nın yaptığı açıklama ve merak edilenler haberimizde:

7.500 TL DESTEĞİN DETAYLARI NELER?

Dar geliri olan ve ihtiyaç sahibi konumundaki vatandaşlara sosyal yardım ödemeleri yapılıyor. 2023 yılında asgari ücrete gelen zamdan sonra pek çok ödemeye zam geldi. Aile Bakanlığı da başvuru şartlarını taşıyanlara ödeme yapılacak. 7 bin 500 TL’ye varan ödeme tek seferde hesaplara geçirilecek.