Bankalar kesenin ağzını açıyor. Emekliye 20 bin TL promosyon. Emeklinin yüzünü güldürecek çifte müjde birden. BDDK emekli promosyonların artması için harekete geçti

Emekli vatandaşları sevindirecek haberler hem özel bankalardan hem de Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'ndan (BDDK) geldi. Özel bankalar maaşını getirene 20 bin lira promosyon vermeye hazırlanırken, BDDK da en düşük promosyon ücretinin 11 bin lira olması için çalışma başlattığı yönünde haberler geliyor. İşte emeklileri sevindirecek çifte gelişme..

Google Haberlere Abone ol
Bankalar kesenin ağzını açıyor. Emekliye 20 bin TL promosyon. Emeklinin yüzünü güldürecek çifte müjde birden. BDDK emekli promosyonların artması için harekete geçti - Resim: 1

Milyonlarca vatandaş geçtiğimiz yıl emekli promosyon kampanyalarından yararlandı. Maaşını 3 yıl boyunca aynı bankadan alma sözü karşılığında nakit promosyon imkanından yararlanan emekliler, yeni yılda artan maaşlarıyla birlikte promosyonların da artış göstermesini bekliyor.

Özellikle emeklilik sistemine EYT ile dahil olacak 2 milyon 250 bin kişiyi memnun etmek ve kendi müşteri yapmak isteyen özel bankalar kesenin ağzını açtı.

Bankacılık kaynaklarından alınan bilgilere göre şu an için promosyon çalışmalarında son aşamaya gelen bankalar arasında bir çok özel banka bulunuyor.

Bankalar 2023'te emekliye tam 20 bin TL promosyon ödemesi yapmaya hazırlanıyorlar. Verilecek promosyon tutarları tıpkı geçmiş yıllarda olduğu gibi emekli maaşına göre artış gösterecek.

BDDK hazırlık yapıyor

Bankacılık kaynaklarından gelen bir diğer iddia ise geçtiğimiz günlerde promosyon konusunda BDDK'nın bir tasarı hazırladığı ve bankaların emekli müşterilerine ödeyeceği promosyonlara bir alt limit getirilecek oluşuydu.

Buna göre bankalar, 2023'te emekli müşterilerine maaşlarının 2 katından daha düşük promosyon ödemesi yapamayacak. En düşük emekli maaşının 5500 lira olduğunu düşünürsek, ödenecek en düşük promosyon tutarı da böylelikle 11 bin TL olacak.