Bankalar iflas etti altın uçtu. Altına yatırım yapacaklar dikkat. 1.5 ay aradan sonra ons altın 1900 dolar seviyesini aştı: Gram altın bin 500 lirayı görebilir

ABD'de yaşanan banka iflasları altına olan talebi artırdı. Küresel piyasalardan gelen haberler ve banka iflasları sonrası 1.5 ay aradan sonra ons altın 1900 dolar seviyesini aştı. Ons altındaki yükseliş gram altını da uçurdu. Bin 183 lirayı gören gram altın uzmanlara göre bin 500 lirayı görebilir.

Google Haberlere Abone ol
Bankalar iflas etti altın uçtu. Altına yatırım yapacaklar dikkat. 1.5 ay aradan sonra ons altın 1900 dolar seviyesini aştı: Gram altın bin 500 lirayı görebilir - Resim: 1

Altın rekora doğru koşmaya başladı. ABD'de yaşanan banka iflasları altına olan talebin patlamasına neden oldu. Ons altın küresel piyasalarda yaşanan gelişmeler sonrası 1.5 ay aradan sonra 1900 dolar seviyesini aştı. Altında yaşanan yükseliş iç piyasayı da hareketlendirdi. Altının yükselişini fırsat bilen bazı vatandaşlar kâr satışı için Kapalıçarşı’nın yolunu tuttu.

Gram altın yükselişten nasibini alarak bin 183 lirayı gördü. Ahlatcı Yatırım tarafından hazırlanan altın analizinde Fed faiz beklentilerine dikkat çekildi.

ABD'deki banka iflasları sonrası gelişmelerin etkisinin ons altın tarafında takip edilmeye devam edildiği vurgulandı. 

Kaynak: Medyatava