Bakanlık açıkladı. 12 ay boyunca 1250 lira verilecek. Aile Bakanlığı müjdeyi verdi: Ödeme yapılacak

Devletin verdiği sosyal yardımlar ihtiyaç sahibi aileler tarafından merakla araştırılıyor. Peki devlet tarafından verilen aile destek ödemeleri nedir? Aile destek ödeme tutarı nedir? Aile destek ödemelerini kimler alabilir?

Google Haberlere Abone ol
Bakanlık açıkladı. 12 ay boyunca 1250 lira verilecek. Aile Bakanlığı müjdeyi verdi: Ödeme yapılacak - Resim: 1

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından dar gelirlilere ihtiyaç sahibi kişilere sağlanan sosyal destek yardımları sürüyor. 2023 yılında birçok sosyal yardım ödemesine zam da yapıldı.

Temmuz ayında başlayan Aile Destek ödemesine zam gelmedi ancak kapsam genişlemeye devam ediyor. Aile Bakanlığı Bu sabah yeni başvuruları açtı.

Henüz başvuru yapmayanlar için aile yardımı ödemesi başvuru şartları da belli oldu. Peki, aile yardımı başvurusu nasıl yapılır soru işareti aile ödemesi kimler alabilir?

AİLE DESTEK ÖDEMELERİ KAPSAMI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, milyonlarca ihtiyaç sahibi aileye düzenli olarak aile destek ödemesi veriyor. Ödeme tutarı 2023 yılında 850 ila 1250 TL arasında değişiyor. Bu rakamlar arasında kişilerin gelir durumuna uygun rakam aile destek yardımı olarak sağlanıyor.

Türkiye aile destek yardımı geçtiğimiz yıl Temmuz ayında başlamıştı. Şubat ayında da ödemeler hak sahiplerinin hesaplarına geçecek. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık 2023 Şubat ayı aile yardımı ödemelerinin tarihlerini de duyurdu. Hak sahibi kişiler 15 Şubat tarihinden itibaren aile yardımı ödemelerini IBAN ya da PTT hesaplarından alabilecek.