Bakan Yanık açıkladı. Hesaplara yatıyor... Ekim ayı Sosyal Ekonomik Destek Ödemeleri hesaplara ne zaman yatacak. Nasıl çekilir, nereden bakılır?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi ailelerin hesaplarına çocukları için Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesi olarak ekim ayında yatırılacak paranın ne zaman hesaplarda olacağını söyledi. SED ödemeleri ne zaman yatacak? Yattı mı?

Google Haberlere Abone ol
Bakan Yanık açıkladı. Hesaplara yatıyor... Ekim ayı Sosyal Ekonomik Destek Ödemeleri hesaplara ne zaman yatacak. Nasıl çekilir, nereden bakılır? - Resim: 1

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, dar gelirli, ihtiyaç sahibi ailelerin hesaplarına çocukları için Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödeme ödemelerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Yanık yazılı açıklamasında, çocuk politikalarının temelinin, aile bütünlüğünün korunması ve çocuğun aile ortamında sağlıklı birey olarak yetiştirilmesi olduğuna dikkat çekti. Aile bütünlüğünün korunmasına ve çocukların ailelerinin yanında geleceğe hazırlanmasına önem verdiklerini belirten Bakan Yanık, ekonomik gerekçelerle çocukların ailelerinden kopmasını önlemeyi amaçladıklarını belirtti.