Ayakların üşümesin olur mu... Hatay'a gönderilen notlar ağlattı. Depremzedeler için gönderilen yardımlarda anne ve çocukların yazdıkları notlar gözyaşlarına boğdu

Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremlerin büyük yıkıma neden olduğu 11 ilden biri olan Hatay'a yurt içi ve yurt dışından gönderilen yardımlar sahiplerine ulaştırılıyor. Depremzedeler için eşya gönderen anne ve çocukların yazdıkları notlar okuyanları duygulandırıyor. Bir çocuğun yazdığı, "Sana çoraplarımdan gönderiyorum. Ayakların üşümesin olur mu?" notu okuyanı gözyaşına boğdu.

Google Haberlere Abone ol
Ayakların üşümesin olur mu... Hatay'a gönderilen notlar ağlattı. Depremzedeler için gönderilen yardımlarda anne ve çocukların yazdıkları notlar gözyaşlarına boğdu - Resim: 1

Hatay'daki depremzedeler için yurt içi ve yurt dışından eşya gönderen anne ve çocukların yazdıkları notlar duygulandırdı.

Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremlerin yıkıma neden olduğu 11 ile yardım için hem Türkiye’de hem de dünyanın dört bir yanında kampanyalar başlatıldı. AFAD koordinasyonunda, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın Hatay'daki ASYA Ayni Yardım Deposu'na getirilen yardım malzemelerine yazılan notlar, biriktirilip bir alanda toplandı. Eşya gönderen bazı anne ve çocukların, depremzedelere yazdığı mesajlar duygulandırdı.


Kaynak: DHA