ATM'den para çekenler dikkat. Acil duyuru geldi. ATM kullanan herkesin başına gelebilir. Bankalar uyardı

ATM'ler artık milyonlarca insanın kullandığı para çekme araçlarından bir tanesi. Artık bankaya gitmeye gerek yok, ATM'lerden bütün işlemleri yapabiliyorsunuz. İşte bununla ilgili çok önemli bir duyuru geldi. Milyonlarca insan ATM'den para çekerken sorun yaşayabiliyor. Gelen duyuruda ne yapılması gerektiği sıralandı.

Google Haberlere Abone ol
ATM'den para çekenler dikkat. Acil duyuru geldi. ATM kullanan herkesin başına gelebilir. Bankalar uyardı - Resim: 1

Akbank tarafından bir duyuru yapıldı. Akbank kullanan vatandaşlar ATM’de yaşadıkları sorunlar karşısında ne yapması gerektiğini merak ederken Akbank internet üzerinden yaptığı açıklama ile kartın ATM’de sıkışması durumunda yapılması gerekenler aktarıldı.

Yapılan duyuruda “Akbank sizi arayıp kart şifrenizi tuşlamanızı ya da söylemenizi istemez, bu tip aramalara itibar etmeyin ve kesinlikle şifrelerinizi paylaşmayın.” ifadelerine yer verilirken ATM’de işlem yaparken kart şifrenizi başkalarının göremeyeceği şekilde, tuş panelini diğer elinizle kapayarak girmeniz gerektiği belirtildi.

KOLAY NUMARALAR SEÇİLMESİN

İşlem yaptığınız ATM panelinde her zamankinden farklı bir durum (cihaz, kamera, delik vb.) varsa Akbank Müşteri İletişim Merkezi’ni arayarak Bankamızı bilgilendirin. Banka ya da kredi kartı şifrenizi belirlerken sizin ya da yakınlarınızın telefon numarası, doğum tarihi gibi elde edilmesi ve tahmini kolay numaraları seçmeyin.