Asgari ücretle ilgili heyecanlandıran açıklama! Ek zam için Temmuz ayı işaret edildi: Dar gelirliler için…

Ülkemizde yaşam maliyetlerinin giderek artması, enflasyonun resmi rakamlarda bile ciddi boyutlara ulaşması ve her geçen gün ürünlere gelen zamlar vatandaşın belini büküyor. 2022 yılı başından bu yana neredeyse her ürüne zam gelirken, milyonlarca çalışanın maaşı ise aynı yerinde kaldı. Geçinmekte zorlanan başta asgari ücretliler olmak üzere, devletten bir zam açıklaması bekliyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin’den vatandaşları sevindirecek bir haber geldi.

Google Haberlere Abone ol
Asgari ücretle ilgili heyecanlandıran açıklama! Ek zam için Temmuz ayı işaret edildi: Dar gelirliler için… - Resim: 1

Milyonlarca kişi asgari ücrete temmuz ayında zam gelip gelmeyeceğini merak ediyor. Konuya ilişkin son açıklama AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin'den geldi. TVNET ekranlarına konuk olan Zengin, çalışanları umutlandıran açıklamalarda bulundu.

‘ÇALIŞMA YAPILIYOR’ 

‘Bakanlarımızın bu konu hakkında çalışmalar yaptığını biliyorum’ diyen Zengin, ‘En azından bunun ne getireceği, nasıl bir maliyeti olacağı yönündeki çalışmaları bakanlıklarımız yapıyor.’ ifadelerini kullandı.

‘BAKANLARIN AÇIKLAMA YAPMASI LAZIM’

Somut bir şey söylemeyi doğru bulmadığını ifade eden Zengin, ‘Bu konuda ilgili bakanların açıklama yapması lazım. Sayın bakan 'Henüz elimizde böyle bir çalışma yok' demişti. Şu an bildiğim kadarıyla arkadaşlarımız her halükarda bunun değerlendirmesini yapıyorlar’ diye konuştu.