Asgari ücrete yüzde 100 zam açıklaması! 'Çift hane olması kesin' dedi ve duyurdu. Asgari ücret temmuzda ne kadar olacak?

Milyonlarca çalışanın gözü kulağı temmuz ayında açıklanacak asgari ücret zammına çevrildi. Dolaylı olarak tüm çalışanları etkileyen asgari ücrette rakamlar ve zam oranları belli oluyor. Ekonomi yazarı ünlü gazeteci yeni asgari ücret için, 'Çift hane olması kesin' dedi ve 'Yüzde 100 zam' açıklaması yaptı.

Google Haberlere Abone ol
Asgari ücrete yüzde 100 zam açıklaması! 'Çift hane olması kesin' dedi ve duyurdu. Asgari ücret temmuzda ne kadar olacak? - Resim: 1

Asgari ücrette yeni rakamlar ortaya çıktı.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun asgari ücreti belirlemesinde enflasyon rakamları belli oluyor. Asgari ücrette temmuz ayında enflasyonun üzerinde bir artış bekleniyor. Geçtiğimiz dönemde de olduğu gibi bu oranlara bir de refah payı eklenebileceği belirtiliyor. 

İlk 4 aylık enflasyon yüzde 15.22 oldu. 3 Temmuz'da haziran enflasyonunun da açıklanmasıyla asgari ücret aşağı yukarı ortaya çıkacak.

Ünlü gazeteci ve ekonomi yazarı Faruk Erdem, asgari ücrette yüzde 30-35 civarında artışın konuşulduğunu belirtti ve asgari ücrette refah payı, pazarlık konularının önemli olduğuna dikkat çekti.

"YÜZDE 100'E YAKIN BİR ARTIŞIN OLMASI BEKLENİYOR"