Apple tehdit etti Elon Musk resti çekti! Twitter ve Apple savaşa girdi. Ortalık karışacak. Apple mağazasından silmekle tehdit edince bomba rest Musk'tan geldi

Dünyanın en zengin insanı ABD’li milyarder, sahibi olduğu Twitter üzerinden ABD’li teknoloji devi Apple’a ‘savaş açtı. Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, Apple'ın Twitter'a reklam vermeyi büyük ölçüde durdurduğunu belirterek Apple'ın Twitter'ı App Store'dan kaldırmakla tehdit ettiğini öne sürmüştü. Bunun zerine iki dev restleşmeyi sürdürdü.

Google Haberlere Abone ol
Apple tehdit etti Elon Musk resti çekti! Twitter ve Apple savaşa girdi. Ortalık karışacak. Apple mağazasından silmekle tehdit edince bomba rest Musk'tan geldi - Resim: 1

Sosyal medya platformunun yeni sahibi Elon Musk, Apple'ın Twitter'a reklam vermeyi bıraktığını ifade ederek, "İfade özgürlüğünden nefret mi ediyorsunuz?" diye sormuştu. Twitter üzerinden paylaşımda bulunan Musk, "Apple, Twitter'ın App Store'un dışında bırakma tehdidinde bulundu, ancak gerekçesini bize söylemiyor" yazarak dosyal medya platformunu 44 milyar dolara satın aldıktan sonra istifa eden eski Twitter yöneticisi Yoel Roth, Apple ve Google'ın Twitter'ı dijital aplikasyon mağazalarından çıkarmasının sonuçlarının "yıkıcı olacağını" ifade etti. New York Times için bir yazı kaleme alan Roth, bu yönde bir kararın milyarlarca kişinin Twitter'ın hizmetlerine ulaşmakta zorlanacağı anlamına geldiğini söyledi.

Apple'ın App Store'unun başındaki Phil Schiller'ın bu hafta Twitter hesabını kapatması, Twitter-Apple ilişkisinin zedelendiğine dair spekülasyonlara sebep olmuştu.

App Store ile ilgili paylaşımlarını yapmadan yaklaşık bir saat önce de Musk, Apple'ın artık Twitter'a reklam vermediğini belirtti. Musk, Apple CEO'su Tim Cook'u etiketleyerek, "Bunlar Amerika'da özgür ifadeden nefret mi ediyor?" diye sordu.

Musk, App Store'un aplikasyon içi satın almalardan yüzde 30 kesinti yapmasıyla alay eden bir paylaşımda da bulundu.

Tüm bu olanların üzerine Elon Musk'tan rest gecikmedi.

Kaynak: A.A