Anlık işitme kaybı ve baş dönmelerini görmezden gelmeyin. Tehlikeli olabilir. Uzman Doktor uyardı. İhmal edilirse kalıcı kayıplar yaşayabilirsiniz. Ani baş dönmeleri neye işaret?

Ani ortaya çıkan işitme kaybı ve baş dönmesinin acil bir durum olduğunu ve bu hastaların tedavisinde saatlerin bile önem taşıdığını söyleyen Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı (KBB) Doç. Dr. İlhan Şahin, tedavinin erken yapılmaması durumunda işitme kayıplarının kalıcı olabileceğine işaret etti.

Google Haberlere Abone ol
Anlık işitme kaybı ve baş dönmelerini görmezden gelmeyin. Tehlikeli olabilir. Uzman Doktor uyardı. İhmal edilirse kalıcı kayıplar yaşayabilirsiniz. Ani baş dönmeleri neye işaret? - Resim: 1

Birçok farklı nedenle ortaya çıkabilen baş dönmesi ve denge kayıplarında orta ve iç kulak hastalıkları önemli yer tutuyor. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları uzmanı Doç. Dr. İlhan Şahin, işitme ve denge organımız iç kulakta bir arada bulunduğu ve yapısal olarak çok benzer özellikte olduğu için bu bölgede ortaya çıkan sorunların hem işitme hem de denge kayıplarına neden olabileceğine işaret etti. 

Kaynak: DHA