Altının 1450 TL olacağı tarihi açıkladı. İslam Memiş'ten flaş açıklama: Resesyon fiyatlaması daha başlamadı. Gram altın için yeni direnç tahmininde bulundu

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, Fed'in faiz kararının ardından flaş analizlerde bulundu. Açıklamalarının yatırım tavsiyesi olmadığının altını çizen İslam Memiş, 1000 liranın üzerinin yeniden gören gram altın yeni bir direnç seviyesi tahmini yaptı ve uyardı. Memiş, gümüşe de dikkat çekerek, "Sürpriz yapabilir" ifadelerini kullandı.

Google Haberlere Abone ol
Altının 1450 TL olacağı tarihi açıkladı. İslam Memiş'ten flaş açıklama: Resesyon fiyatlaması daha başlamadı. Gram altın için yeni direnç tahmininde bulundu - Resim: 1

"ALTIN VE GÜMÜŞTE FİYATLAR BASKILANMADAN DOLAYI DÜŞÜK"

FOX TV'de Ekonomi Arası programında konuk olan İslam Memiş kritik analizler yaparak, "Gümüş ve altın fiyatları yatırımcısı şunu çok iyi görüyor. Son bir yılda ciddi baskı altındaydı. Bu kadar risk varken, resesyon riski varken, baskı altında olması, fiyatların düşük olduğu biliniyor." dedi.

Haber Global'de yer alan habere göre; Fed'in beklentisi fiyatlandığını belirten Memiş, Ons altının dün 1760 devamında 1780, hatta hedefin 1800 dolar seviyesi olduğunun altını çizdi. Ardından ise şu cümleleri kurdu: "Yükselişler devam ederse ilerisine bakacağız. Bugün ABD'de açıklanacak büyüme rakamları önemli emtialar için"