Altın için 1 Eylül milat olacak! Altın ve para piyasası uzmanı İslam Memiş'ten yatırımcılara uyarı: Hazırlığınızı yapın

Altın ve para piyasası uzmanı İslam Memiş'ten yatırımcılara uyarı geldi. Memiş, "1 Eylül milat olacak" dedi. Ardından yatırımcılara 'hazırlık yapın' tavsiyesinde bulundu.

Google Haberlere Abone ol
Altın için 1 Eylül milat olacak! Altın ve para piyasası uzmanı İslam Memiş'ten yatırımcılara uyarı: Hazırlığınızı yapın - Resim: 1

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB), perşembe günü açıklayacağı faiz kararı öncesi yurt içi ve yurt dışı piyasalardaki son durumu değerlendiren Finans Analisti İslam Memiş, dolar ve altın yatırımcılarına uyarılarda bulundu.

Merkez Bankası'nın faiz kararında genel beklentinin bir değişikliğe gidilmeyeceği yönünde olduğunu belirten Memiş, "Kişisel kanaatim de bu yönde. Bunun yanı sıra Çarşamba günü Amerikan Merkez Bankası (Fed) tutanaklarını takip edeceğiz. Fed’in tutanaklarında Eylül ayında nasıl bir faiz kararı vereceğinin işaretlerini göreceğiz. Muhtemelen Fed, tutanaklarda 75 baz puanlık faiz artırımının işaretlerini verecek. Ancak kişisel kanaatim Fed’in Eylül ayında 50 baz puanlık bir faiz kararı vereceği yönünde. ABD enflasyon rakamlarının güvercin bir Fed’i karşımıza çıkarabilir" diye konuştu.