Altın fiyatları patlayacak, son şanslar! İslam Memiş eylül ayına işaret etti, 'son şans' dedi. İşte yatırımcıların merak ettiği soruların cevabı

Altın fiyatlarındaki yükseliş devam ederken Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, Eylül ayına dikkat çekti. 'Altın fiyatları patlayacak' açıklamasında bulundu.

Google Haberlere Abone ol
Altın fiyatları patlayacak, son şanslar! İslam Memiş eylül ayına işaret etti, 'son şans' dedi. İşte yatırımcıların merak ettiği soruların cevabı - Resim: 1

Finansal analist İslam Memiş, piyasalardaki son gelşmeleri değerlendirdi. Değerlendirmelerinin kesinlikle yatırım tavsiyesi olmadığını altını çizen İslam Memiş, yorumlarının kişisel yorumlar olduğunu vurguladı.

Memiş, "ABD'de tarım dışı istihdam verisi beklentinin üzerinde çıktı. Bir sonraki de yukarı yönlü revize edildi. Açıklama sonrası dolar endeksi 106-107'de dengelenme çabasını sürdürüyor. Veri iyi gelince altın ve gümüşte de geri çekilme oldu. Bu hafta boyunca altın ve gümüşte sizi uyardım.

1794 dolar seviyesine kadar yükselen altın ons fiyatı vardı, hedef 1800 ancak dikkat edin teknik olarak bir satışa ihtiyacı var. Altının ons ve gümüşün ons fiyatında yaşanan yükselişlerin en anlama geldiğini de bildirdim. Sanal ortamdaki birikimlerin fizikiye çevirilmesi için imkan sunar onslar dedim. Onsların da yüksek olması gerekiyor. Yine benim yol arkadaşlarım sordular, onlara cevap verdim. 57 bin 300 dolar seviyesinde altın dolar paritesi vardı. Bu seviyeden satanlar şu anda fiziki tarafta zararsız bir şekilde yerine koyabiliyorlar" dedi.