Altın düştü, altın alım zamanı mı? İslam Memiş bu soruya çok net yanıt verdi. Altın fiyatları daha da düşecek mi? Gram altın ne kadar olacak?

970 TL seviyelerine kadar gerileyen gram altın Eylül ayının son gününde bir miktar yükseldi. Piyasalarda yaşanan dalgalanma ise yatırımcıyı tedirgin etmeye başladı. İslam Memiş'ten yatırımcıya "Fırsat" uyarısı geldi.

Google Haberlere Abone ol
Altın düştü, altın alım zamanı mı? İslam Memiş bu soruya çok net yanıt verdi. Altın fiyatları daha da düşecek mi? Gram altın ne kadar olacak? - Resim: 3

SERT DAGLANMALARA DİKKAT

FED'in kararlarından dolayı sert dalgalanmaların yaşandığını ifade eden Memiş, "Özellikle bu sert dalgalanmaların nedeninin döviz kurlarındaki Fed etkisi olduğu çok belirgin bir şekilde ortaya çıkıyor. Fed Başkanı ve Fed üyeleri ciddi açıklamalar yapmaya devam ediyor." yorumunda bulundu.

Belirsizlik ve risklerin arttığını bir döneme girildiğini belirten İslam Memiş, "Belirsizlik ve risklerin arttığı dönemlerde de altının Ons fiyatı 1615 ila 1660 dolar arasında dalgalanıyor. İster istemez gram altında gün bazında günlük 20-30 lira gibi bir dalgalanmayla karşı karşıya kalıyoruz. Yıl sonuna kadar bu dalgalanmalar devam edebilir." dedi.

SIRADAKİ GALERİ

Tarım Kredi Kooperatif marketlerinde dev indirim Tarım Kredi Kooperatif marketlerinde dev indirim