'Altın bu rakamı geçerse piyasalar çöker'! İslam Memiş'ten şok sözler

Altın ve gümüşün üzerindeki baskı dikkat çekiyor. Normalde artması gerekirken yerinden sayan ya da düşüş yaşayan bu iki emtiayla ilgili İslam Memiş'ten çarpıcı yorumlar geldi. Gram altın, ons altın fiyatlarını değerlendiren Memiş, eğer altın şu anda olması gereken değerde olsa neler olacağını anlattı.

Google Haberlere Abone ol
'Altın bu rakamı geçerse piyasalar çöker'! İslam Memiş'ten şok sözler - Resim: 1

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, Beyaz TV ekranlarında yayınlanan Her Açından programında finans piyasalarıyla ilgili çok çarpıcı açıklamalar yaptı. Memiş'in özellikle altınla ilgili sözler çok konuşulacak...

"Bazılarının algılayamadığı, algılamak istemediği, yine alım satım yaparak para kazanacağım hayali içinde yaşayanlar 'sepet ve parite' işlemiyle uzun vadeli yatırımcı olmayı kavrayamayanlardır. 2022'de ekmek yedirmeyecekler, piyasa merkez bankalarının elinde. Onlar ne derse o olacak. Boşunuza kafanızı yormayın. Al, kenara at, bekle. Alım satımdan medet umanlar zaman kaybediyor. Yeni tedbirler gelecek. İşinize bakın, piyasalara değil geleceğe odaklanın. Birikimlerini çeşitlendiren bugünü sorunsuz geçiriyor. Değeri artmış yatırım aracıyla, değer kaybetmiş yatırım aracını takas ediyor. Zarar etmiyor. 3 ay parite ve sepet yapın diye anlatmam gereksiz miydi?"