AK Parti kulislerinden sızdı. Memura emekliye yüzde 15 zam daha. Yüzde 30 sonrası memur, memur emeklisi ve emeklilere bir zam daha geliyor.

Memur, memur emeklisi ve emekli maaşlarına yeni bir zam daha geliyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin erken seçim açıklaması ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçimlerin öne çekileceği yönünde yaptığı açıklama sonrasında gözler memur ve emekli maaşlarına çevrildi. Show Haber'de yer alan habere göre seçim öncesi yüzde 30'un dışında yeni bir zam daha geliyor. Bunun için tarih de verildi.

Google Haberlere Abone ol
AK Parti kulislerinden sızdı. Memura emekliye yüzde 15 zam daha. Yüzde 30 sonrası memur, memur emeklisi ve emeklilere bir zam daha geliyor. - Resim: 1

Memur, memur emeklisi ve emeklilere TÜİK'in enflasyon rakamlarını açıklamasından sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yüzde 25 verildiği açıklanmıştı. Zammı yetersiz bulan ilgili kesimlerin itirazı üzerine bu zam oranı daha sonar yüzde 30'a yükseltildi.

Yeni zam oranını da Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı. Ancak yüksek enflasyon karşısında bu zam da ne memuru ne de emeklileri tatmin etti. İşte bununla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Memur ve emekli maaşlarına yeni bir zam yapılması gündeme geldi. Yüzde 30'luk zam sonrası kulislerde AK Parti'nin sandık öncesi yeni bir zam için çalışma başlattığı konuşulmaya başladı. Ek zam oranı için yüzde 15'lik bir artışın masada olduğu belirtilirken, böylelikle memur ve emekli zammının yüzde 45'e çıkarılması amaçlanıyor. Söz konusu ek zam için ise tarih bile belli.

Memur ve emekliye yapılan yüzde 30'luk zam sonrası ek zam iddiaları iyiden iyiye konuşulmaya başlandı. Memur ve emeklileri heyecanlandıran haber, Ankara kulislerinden sızdı. AK Parti kurmayları yeni zam için düğmeye bastı.

Emekli ve memurun zamlı maaşları henüz yatmazken, iktidar kanadından gelen açıklamalar maaşlara yeni bir ilave zam geleceği şeklinde yorumlanıyor. Milyonların beklentisi sandık gelmeden maaşlara yeni bir zam gelmesi.

PEKİ ZAM NE ZAMAN VE NE ORANDA OLACAK?