Airfryer cihazlara büyük zam geliyor mu? 22 Nisan'da yürürlüğe girecek uygulamadan vazgeçildi: Airfryer alacaklara müjde gibi haber geldi büyük zam iptal olmuş oldu

Son dönemde popüler olan sıcak hava pişiricileri yeni Airfrier'ler için 22 Nisan'da yürürlüğe girmesi ön görülen gözetim uygulamasından vazgeçildiği açıklandı. Uygulama ile birlikte Airfrier cihazlara büyük zam gelecekti, zam da iptal olmuş oldu. Düzenleme stant mikser ve dik süpürgeleri de kapsıyordu. Bu ürünlerdeki zamlar da geri çekilmiş oldu.

Google Haberlere Abone ol
Airfryer cihazlara büyük zam geliyor mu? 22 Nisan'da yürürlüğe girecek uygulamadan vazgeçildi: Airfryer alacaklara müjde gibi haber geldi büyük zam iptal olmuş oldu - Resim: 1

Airfryer (sıcak hava kızartıcısı), stant mikser ve dik süpürgelere ilişkin 22 Nisan'da yürürlüğe girmesi öngörülen gözetim uygulamasından vazgeçildi.

Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan İthalatta Gözetim Uygulanmasına İlişkin Tebliğ'de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ, 22 Nisan'da yürürlüğe girmek üzere Resmi Gazete'de yayımlandı.

Resmi Gazete'nin 23 Mart 2023 tarihli sayısında yayımlanan tebliğle, 22 Nisan'da yürürlüğe girmek üzere, aralarında airfryer, stant mikserler ve dik süpürgelerin olduğu çok sayıda elektrikli ev aleti için ithalatta gözetim uygulamasına gidilmesi kararlaştırılmıştı. Bu kapsamda airfryerler için 100 dolar, stant mikserler için 80 dolar ve dik süpürgeler için 100 dolarlık birim gümrük kıymeti uygulanması öngörülmüştü.


Kaynak: A.A