Aile Bakanlığı müjdeyi verdi: Her ay 600 TL ile 7.200 TL arasında ödeme yapılacak. Başvuruları hemen e-Devlet’ten yapın. İşte detaylar

Aile Bakanlığı müjdeyi verdi. Bakanlık tarafından dar gelirli ailelere belirli miktarlarda yardım yapılacağı duyuruldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yeni yardım için resmen kolları sıvadı. Ödemelerin miktarının 600 TL ile 7 bin 200 TL arasında değişeceği açıklandı. Başvuruda bulunmak isteyenler için başvuruların e-Devlet üzerinden yapılacağı duyuruldu.

Google Haberlere Abone ol
Aile Bakanlığı müjdeyi verdi: Her ay 600 TL ile 7.200 TL arasında ödeme yapılacak. Başvuruları hemen e-Devlet’ten yapın. İşte detaylar - Resim: 1

Aile Bakanlığı her ay ödeme yapacak. Ödemelerin miktarı 600 TL ile 7 bin 200 TL arasında olacak. Temmuz ayında başvuru yapanlar ödemelerini çoktan almaya başladı. Geçtiğimiz günlerde Erdoğan yaptığı açıklamasında ödemeler ile ilgili bilgileri vermişti. İhtiyaç sahibi ailelere Aile Destek Paketi projesi kapsamında aylık 600 TL ile 7 bin 200 TL arasında net para yardımı yapılacağı belirtildi.

KİMLER BU ÖDEMEDEN YARARLANABİLECEK?

Türkiye Aile Destek Projesi kapsamında ödemeler vatandaşların hesaplarına yapılmaya başlandı. Hane içinde kişi başına düşen gelirin asgari ücretin 3’te birinden az olması durumunda başvuruların kabul edileceği belirtildi. Aynı zamanda ödemelerden emekliler ve asgari ücretlilerin de yararlanacağı açıklandı.