7/24 para göndermede günlük limit 20 bin TL oldu. FAST işlem tutarlarında limit artırıldı. FAST limiti ne kadar?

Ziraat Bankası eski genel müdürü Şenol Babuşçu, sosyal medya üzerinden bir duyuru yaptı. Yapılan duyuruya göre 7/24 para transferi yapabilen FAST’in işlem tutar limiti 20.000 TL’ye yükseltildi.

Google Haberlere Abone ol
7/24 para göndermede günlük limit 20 bin TL oldu. FAST işlem tutarlarında limit artırıldı. FAST limiti ne kadar? - Resim: 1

Bankalar arası 7/24 hızlı para transferi yapılmasını sağlayan FAST işlemlerinde limit 20 bin liraya yükseltildi. Bankalar tanımlamaları gerçekleştirdi ve bugünden itibaren para transferleri 20 bin lira limit üzerinden yapılmaya başlandı.

Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST) ile kullanıcılar farklı bankalardaki hesapları arasında 7 gün 24 saat, hızlı ve kolay şekilde Para aktarımı gerçekleştiriyordu. Bu işlemlerde limitler 20 bin liraya yükseltildi. Böylece 7 gün 24 saat boyunca 20 bin liraya kadar olan bakiyeler istenilen anda istenilen kişiye/kuruma EFT yapılabilecek.

Bu limit daha önceden 5 bin lira olarak uygulanıyordu. FAST'e sistemi olan tüm bankalar limiti 20 bin lira olarak belirledi ve kullanım başladı.