4 bin yıllık Mamut Köftesi yer misiniz? Şaka değil soyu tükenen mamutlardan köfte yaptılar: Sırada T-Rex ve Dodo etlerinden yemekler var!

Avustralya'da bir şirket adeta imkansızı başardı. Bir mamutun DNA'sını kullanan şirket soyu tükenen mamutlardan et üretti. Birkaç hafta süren süreç sonrasında soyu tükenen mamut etinden köfte yaptılar. Şirket bu 'yetiştirilmiş et' alternatifleri sayesinde insanların iklim krizi sırasında geleneksel et kaynaklarından uzaklaştırmayı amaçlıyor.

Google Haberlere Abone ol
4 bin yıllık Mamut Köftesi yer misiniz? Şaka değil soyu tükenen mamutlardan köfte yaptılar: Sırada T-Rex ve Dodo etlerinden yemekler var! - Resim: 3

Ekip, Good Morning Britain'a “Bunun başarılması için yeterli genetik bilgi yok” dedi ve ekledi: “Dodo nuggetları aslında aklımıza gelen ilk fikirdi. Mamut köftesine döndük çünkü bu tür hakkında elimizde daha fazla bilgi var."

Vow'un Baş Bilim Sorumlusu James Ryall ise “T. Rex'in kolajen dizisi aslında oldukça iyi bir şekilde tanımlandı” diyor ve devam ediyor: “Yani teorik olarak Tyrannosaurus Rex (DNA’sı) kullanarak kollajen bazlı bir besin takviyesi oluşturabilirsiniz.”

SIRADAKİ GALERİ

Şampanya alımında rekor kırdık. Yüzde 120 artış Şampanya alımında rekor kırdık. Yüzde 120 artış