3 kamu bankasından emeklilere kötü haber. Özel bankalar emekli promosyonlarında çıldırdı, Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank en düşük promosyonu verdi. Ziraat Bankası emekli promosyon. Halkbank emekli promosyon. Vakıfbank emekli promosyon

Emekli vatandaşlara yönelik banka promosyonlarında rekabet kızışırken bir çok banka rakamları güncelledi. 7500 TL'ye kadar promosyon veren bankalar var. Ancak yüzbinlerce emeklinin tercihi olan 3 kamu bankası Ziraat, halkbank ve Vakıfbank hala rakamları güncellemedi ve özel bankaların çok gerisinde kaldı. İşte kamu bankalarının verdiği promosyon ücretleri.

Google Haberlere Abone ol
3 kamu bankasından emeklilere kötü haber. Özel bankalar emekli promosyonlarında çıldırdı, Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank en düşük promosyonu verdi. Ziraat Bankası  emekli promosyon. Halkbank emekli promosyon. Vakıfbank emekli promosyon - Resim: 1

Emeklilerin maddi durumunu bir nebze olsun rahatlatacak banka promosyonları sürekli olarak güncelleniyor. Maaşın ilgili bankaya taşıyan emekliler 3 yıl kalma şartıyla bankanın verdiği emekli promosyon miktarından faydalanabiliyor. Promosyon rakamları geçen yıl 5 TL sınırındaydı ancak yaşanan yüksek enflasyon sebebiyle bu rakamlar da yükseldi. Şu anda Akbank, Garanti Bankası ve Yapı Kredi neredeyse en fazla promosyon ücreti veren bankalar oldu. Rakam 7500 TL'ye kadar çıktı. 

Emeklilerin bir çoğu ise kamu bankalarıyla çalışıyor ve maaşlarını oradan alıyor. Bunlar arasında Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank var. Üç banka da emekli promosyon ücretleri konusunda hayal kırıklığı yarattı ve rakamlar güncellenmedi. İşte bu bankadan maaşlarını alan emekli vatandaşların aldığı promosyon ücretleri.

Kaynak: Medyatava