3 kamu bankasında promosyon depremi. 3'ü birden açıkladı. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank 2022 emekli promosyon rakamlarını güncelledi

Kamu bankaları emekliye promosyon konusunda özel bankaların çok gerisinde kalmıştı. SGK anlaşma yaptı ve bu rakamlara yüzde 700'e yakın zam geldi. İşte Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank emekli promosyon ücretleri....

Google Haberlere Abone ol
3 kamu bankasında promosyon depremi. 3'ü birden açıkladı. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank 2022 emekli promosyon rakamlarını güncelledi - Resim: 1

Bankaların promosyon yarışı devam ederken 1 Kasım itibariyle ödemeler güncellenmeye başlayacak. Özel bankaların emekli promosyon yarışına kamu bankaları da dahil oldu.

SGK tarafından verilen karar ile kamu bankaları emekli promosyon ücretleri arttırıldı. Yaklaşık 13 milyon emekliye ek gelir sağlayan promosyonda yeni dönem başladı.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), promosyonda taban tutarları güncellediğini ve 19 banka ile protokolleri yeniden imzalayacağını açıkladı. Yüksek promosyondan yararlanmak isteyen milyonlarca SSK ve Bağ-Kur emeklisi en yüksek emekli promosyonu veren bankaları merakla araştırıyor.

Temmuz'da yapılan emekli zammından sonra emeklilerin promosyonlarında artış yapıldı. Öyle ki 750 TL bandında başlayan promosyonlar kampanyalarla 10 bin TL'ye kadar ulaştı.

Özel bankalar geçtiğimiz aylarda müşteri kapma yarışına girmiş ve kamu bankalarını geride bırakmıştı. Yaşanan son gelişmelerle birlikte bankaların promosyon yarışına kamu bankaları da katıldı.

Söz konusu tutarları almak isteyen emeklilerin bankalara "3 sene boyunca maaşımı sizden alacağım" sözünü vermesi yeterli olacak. Açıklanan yeni tutarlar ile birlikte emekliye asgari emekli promosyonu 5.000 TL oldu.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kamu bankalarında üç yıl için ödenen promosyon miktarını arttırdı. Yaşanan gelişmelerin ardından "Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası emekli promosyon ödemeleri ne kadar, kaç TL oldu?" araştırmaları hız kazandı. İşte Ekim 2022 kamu bankaları emekli promosyon ödemeleri güncel listesi...