20 yaşındaki genç kızın büyük başarısı! Yetenek taramasında keşfedilen Nisanur hem Avrupa Şampiyonu oldu hem de dünya ikincisi: Şimdiki hedefi ise eskrimde olimpiyat madalyası!

Yetenek taramasında keşfedildikten sonra Avrupa Şampiyonluğu ve Dünya İkinciliği gibi başarılar elde eden 20 yaşındaki Nisanur Erbil'in yeni hedefi Olimpiyat şampiyonluğu. Eskrim sporunu ailesinin hiç bilmediğini söyleyen Erbil, ilk duyduklarında olumsuz yaklaştıklarını söyleyerek, "Antrenörlerim ailemi ikna etti onlar da büyük destek verdiler" diyor.

Google Haberlere Abone ol
20 yaşındaki genç kızın büyük başarısı! Yetenek taramasında keşfedilen Nisanur hem Avrupa Şampiyonu oldu hem de dünya ikincisi: Şimdiki hedefi ise eskrimde olimpiyat madalyası! - Resim: 1

Samsun'da yapılan yetenek taramasında keşfedilen ve eskrimde Avrupa şampiyonluğu, dünya ikinciliği gibi başarılar elde eden Nisanur Erbil (20), hedefinin olimpiyat madalyası kazanmak olduğunu söyledi. Ailesinin eskrim sporunu bilmediğini ve ilk duyduğuna olumsuz yaklaştığını belirten Erbil, "Antrenörlerim ailemi ikna etti, onlar da çok büyük destek verdi. Her zaman yanımda oldular" dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün yetenek taramasında eskrim sporuna olan yatkınlığı ile keşfedilen Nisanur Erbil, kısa sürede büyük başarılara imza attı. Lisede eğitim görürken okulda yapılan yetenek taramasında bu spora yönlendirilen Nisanur Erbil, bir Avrupa Şampiyonluğu, 2 Avrupa ikinciliği, gençlerde dünya ikinciliği, dünya üçüncülüğü ve sayısız Türkiye şampiyonluğu ile olimpiyatlara göz kırpıyor. Voleybol oynayıp yüzme sporuyla ilgilendiği bir dönemde eskrime yönlendirildiğini belirten Nisanur Erbil, “Ailem ilk eskrim sporunu duyunca çok şaşırdı. İlk kez duydukları bu spor ile ilgili olumsuz yaklaşmışlardı. Ancak antrenörüm onlarla görüşerek ikna etti. Sonrasında ailemin çok desteğini gördüm. Başarı ve madalyaların ardında ailemin ve antrenörlerimin çok büyük fedakarlıkları var” dedi.


Kaynak: DHA