10 milyon kişiye sürpriz zam geliyor. Ocak 2023'teki rakam belli oldu. Yeni asgari ücretle ilgili ilk rakam ortaya çıktı.

Asgari ücretle çalışanların gözü kulağı 2023 Ocak ayında yapılacak olan zamda. Asgari ücret son olarak 4253 liradan 5500 liraya çıkarılmıştı. Peki yeni asgari ücret ne kadar olacak? İşte bununla ilgili merakla beklenen haber geldi.

Google Haberlere Abone ol
10 milyon kişiye sürpriz zam geliyor. Ocak 2023'teki rakam belli oldu. Yeni asgari ücretle ilgili ilk rakam ortaya çıktı. - Resim: 1

Asgari ücretli vatandaşlar, asgari ücretten gelecek iyi haberleri bekliyor. Vatandaşların beklediği haber ise sonunda geldi. Asgari ücretle ilgili önemli bir sürpriz yaşandı.

Emekli ve memurların dışında yaklaşık 8 milyon asgari ücretliyi direkt ilgilendiren ancak tüm çalışanların maaşlarını etkileyecek olan yeni asgari ücret de Aralık ayı itibariyle belirlenmiş olacağı ifade edilirken asgari ücretin bu güne kadar artışlarına bakıldığında bir önceki yılın enflasyon rakamının 3-7 puan üzerinde tespit edildiği bildirildi. Temmuz ayındaki zamla beraber asgari ücret zammı yüzde 90 seviyesine kadar çıktı.