Milyonlarca çalışana asgari ücret müjdesi. İkinci zam için görüşmeler başlıyor: AK Partili Akbaşoğlu çalışmaların başlayacağı tarihi açıkladı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası yıl sonu enflasyon beklentisini yüzde 36 olarak açıkladı. Asgari ücrete bu yıl ikinci kez zam yapılmayacağı söylenmişti ancak düşmeyen enflasyon bu konuda geri adım attırdı. Milyonlarca çalışanı ilgilendiren müjde ise AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu'ndan geldi.

Google Haberlere Abone ol
Milyonlarca çalışana asgari ücret müjdesi. İkinci zam için görüşmeler başlıyor: AK Partili Akbaşoğlu çalışmaların başlayacağı tarihi açıkladı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası yıl sonu enflasyon beklentisini yüzde 36 olarak açıkladı. Asgari ücrete bu yıl ikinci kez zam yapılmayacağı söylenmişti ancak düşmeyen enflasyon bu konuda geri adım attırdı. Milyonlarca çalışanı ilgilendiren müjde ise AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu'ndan geldi. Akbaşoğlu, asgari ücrete yıl içinde yapılacak ikinci bir zam iççin çalışmaların başlayacağını açıkladı.

ÇALIŞMALAR NE ZAMAN BAŞLAR?

Kendisine asgari ücret ile ilgili yöneltilen soruyu yanıtlayan AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu milyonlarca asgari ücretli çalışanı heyecanlandıracak yanıt verdi. Akbaşoğlu, nisan ayının ortalarından itibaren çalışmaların başlayabileceğini belirtti.

Akbaşoğlu, "O tarihten itibaren bu hususları müzakere edeceğiz ve haziran sonu temmuz başı itibarıyla da emeklilerimiz başta olmak üzere bütün çalışanlarımızla ilgili daha iyileştirici, alım gücünü arttırıcı değerlendirmelerimizi hep beraber kamuoyuyla paylaşacağız ve buna dair düzenlemelerimizi de inşallah gerçekleştireceğiz." dedi.

Kaynak: Medyatava Haber Merkezi
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin