Hazırlanın yeni rekor geliyor bu kez uçacak! Elinde altın olanlara güze haber JPMorgan'dan geldi yeni rakamı duyurdu

Altın fiyatları rekor üstüne rekor kırıyor. Uluslararası piyasada altın fiyatlarında artış yaşanırken Türkiye'de de altın fiyatları zirveyi gördü. Peki altın fiyatları yükselmeye devam edecek mi? JPMorgan'ın altın tahmini yatırımcıları sevindirecek.

Google Haberlere Abone ol
Hazırlanın yeni rekor geliyor bu kez uçacak! Elinde altın olanlara güze haber JPMorgan'dan geldi yeni rakamı duyurdu

Altın, JPMorgan Chase & Co. Küresel Emtia Araştırma Başkanı Natasha Kaneva'ya göre, fiyatının bu yıl ons başına 2.500 dolara ulaşma potansiyeli var.

Natasha Kaneva, Bloomberg TV röportajında, külçenin Cuma günü tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.195,15 dolara ulaşmasının ardından, "2.500 doların bir olasılık olduğuna inanıyoruz. Çünkü piyasa aşırı heyecanlanma eğiliminde” dedi.

Kaneva, bu fiyat hedefine ulaşmak için "enflasyonda ve iş sayılarında ılımlılığın devam ettiğine ve Fed'in gerçekten kesinti yaptığına dair teyitlere ihtiyacımız var" dedi.

Fed'in uzun süredir beklenen daha gevşek para politikasına yönelmesinin, tahvil gibi getiri sağlayan varlıklarla karşılaştırıldığında altının çekiciliğini artırması bekleniyor.

Politika yapıcılar, borçlanma maliyetlerini düşürmeden önce enflasyonun yüzde 2 hedefine doğru ilerlediğine dair daha fazla kanıt görmeleri gerektiğini söyledi.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin