FLAŞ! Emekliye seyyanen zam. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın rakam verdi

Emeklilerin maaşlarında ve ikramiyelerindeki artış emekliler tarafından yeterli bulunmadı. Tepkiler sürerken, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, emekli maaşlarına dikkat çekti, seyyanen zamda bekledikleri ücreti açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
FLAŞ! Emekliye seyyanen zam. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın rakam verdi

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'un da bulunduğu toplantıda emeklilerin aldıkları maaşı gündeme getirerek açıklamalarda bulundu.

Ali Yalçın, Kızılcahamam'da bir otelde gerçekleştirilen "Memur-Sen 8. Türkiye Buluşması" nda konuştu. Yalçın, emekli maaşının asgari ücretin altında olmaması gerektiğine dikkat çekti.

BEKLEDİKLERİ RAKAMI AÇIKLADI

Emeklilerin alım gücünün yükseltilmesinin önemine vurgu yapan Yalçın, "Asgari ücretin altında emekli maaşı olmamalı. Kamu görevlileri için, görev aylığı ile emekli aylığı arasında kopmuş olan bağ yeniden tesis edilmeli, 8 bin 77 liralık seyyanen zam güncellenerek emeklilerin de gelirlerine yansıtılmalı" diye konuştu.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI 10 BİN LİRA OLMUŞTU

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararıyla en düşük emekli maaşı 7500 liradan 10 bin liraya yükseltilmiş, yüzde 33'lük en düşük maaş artışı sonrasında kök maaşlarda da yüzde 49.28 oranında artışa gidilmişti.

Kaynak: A.A
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin