FAST limitlerinde flaş değişiklik. Merkez Bankası'ndan açıklama geldi: Limit 2 milyon liraya çıkarıldı, öncelik 2. el araç alım satımı olacak

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından yapılan duyuruya göre FAST işlemlerinde flaş değişiklik yapıldı. FAST limiti 2 milyon liraya çıktı.

Google Haberlere Abone ol
FAST limitlerinde flaş değişiklik. Merkez Bankası'ndan açıklama geldi: Limit 2 milyon liraya çıkarıldı, öncelik 2. el araç alım satımı olacak

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'ndan (TCMB) yapılan açıklamaya göre, onay/tescil gerektiren ödeme işlemlerinde kontrollü bir ortam sağlayacak olan FAST Güvenli Ödeme İşlemi Katman Servisi 31 Mayıs 2024 tarihi itibarıyla kullanıma açıldı.

Servis, öncelikli olarak 2. el araç alım-satım işlemleri olmak üzere, işlemdeki taraflara güvence sağlanmasına ihtiyaç duyulan farklı iş modellerinde kullanılabilecek.

Açıklamada şu bilgiler verildi:

FAST GÜVENLİ ÖDEME İŞLEMİ

"FAST Sistemi üzerine inşa edilmiş bir aracılık hizmeti olan Güvenli Ödeme İşlemi, yetkili kuruluşlar tarafından onay/tescil gerektiren işlemler için yapılacak para transferlerinde süreçler tamamlanıncaya kadar tutarın FAST katılımcısı bir kuruluş nezdinde bekletilerek işlemin taraflarına güvence sağlamaktadır. Bu hizmet ile, ödemeyi gönderecek olan kullanıcıya
onay/tescil işlemi tamamlanmadan bedelin karşı tarafa aktarılmayacağı, ödemeyi alacak olan kullanıcıya ise onay/tescil işlemi gerçekleştiğinde bedelin hesabına geçeceği garanti edilmektedir. FAST Güvenli Ödeme İşlemi ilk aşamada 2 milyon TL işlem limiti dâhilinde kullanılabilecektir.

Güvenli Ödeme İşlemi Katman Servisi’nin de FAST Sisteminin diğer katman servisleri gibi hızla yaygınlaşacağı öngörülmektedir."

Kaynak: Medyatava Haber Merkezi
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin