Emekli promosyon ücretleri artırıldı. Ziraat Bankası emekli promosyon ücretlerini güncelledi. Ziraat Bankası emekli promosyon ücreti (2024) ne kadar?

Emeklileri sevindirecek gelişme kamu bankalarından geldi. Emekli promosyon rakamları özel bankaların çok altında kalan kamu bankaları bu rakamı yükseltmek için karar aldı. Ziraat Bankası maaşları bankaya getiren emeklilere verdiği ücreti artırdı. İşte Ziraat Bankası emekli banka promosyon ücreti.

Google Haberlere Abone ol
Emekli promosyon ücretleri artırıldı. Ziraat Bankası emekli promosyon ücretlerini güncelledi. Ziraat Bankası emekli promosyon ücreti (2024) ne kadar?

Kamu bankalarından olan Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank emekli maaşlarını bankalarına taşıyanlara verdikleri emekli promosyon ücretini güncellemeye başlıyor.

Konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kayseri'den müjdeyi verdi.

Ziraat Bankası şu anda emeklilere en fazla 5 bin TL emekli promosyon ücreti veriyor.

Bankanın sitesindeki promosyon ödemesi şu şekilde:

3.500 TL altında emekli aylığı alanlara 3.000 TL,
3.500 TL ila 7.500 TL arasında emekli aylığı alanlara 3.500 TL,
7.500 TL ila 10.000 TL arasında emekli aylığı alanlara 4.500 TL,
10.000 TL üzerinde emekli aylığı alanlara 5.000 TL tutarında olmak üzere 3 yıllık peşin promosyon ödemesi yapılmaktadır. Müşterilerimizin 2020 yılına ilişkin devam eden promosyon tutarlarını iade etmeden başvuruları alınabilecek olup, yeni dönem promosyon ödemesi yapılırken önceki döneme ilişkin iade tutarı sistemsel olarak mahsup edilecektir.

EMEKLİ PROMOSYON RAKAMI YÜKSELTİLDİ

Kayseri'de konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim mitingi konuşmasında emeklilere promosyon müjdesi verdi.

Özel bankaların çok altında kalan emekli banka promosyon rakamları için talimat verildiğini belirten Erdoğan, kamu bankalarının promosyon ücretlerinin artırıldığını açıkladı.

Erdoğan, emeklilere promosyonla ilgili olarak "Kamu bankaları aylığa göre 8-12 bin lira arasında belirledi. Diğer bankaların da bu rakamların altında kalmayacağına inanıyorum" dedi.

Yapılan bu düzenlemeyle birlikte kamu bankalarında en düşük emekli aylığı promosyon ücreti 8 bin lira en yüksek ücret ise 12 bin TL oldu. 

Kaynak: Medyatava Haber Merkezi
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin