Atatürk'ün sözünden ilham aldı adını Sinoz Kalesi koydu!

Kozmetik sektöründeki 15. Yılını kutlayan Sinoz, 5 milyon dolarlık yatırımla kurduğu fabrikanın ismini Atatürk’ten aldığı ilhamla belirledi.

Google Haberlere Abone ol
Atatürk'ün sözünden ilham aldı adını Sinoz Kalesi koydu!

ATATÜRK’TEN İLHAMLA SİNOP’TA “SİNOZ KALESİ” YÜKSELİYOR

50’nin üzerinde ülkeye ihracat yapan Sinoz Kozmetik, tüm ürünlerinin üretileceği , 5 Milyon Dolar yatırımla Sinop’ta inşaatı devam eden fabrikada son aşamaya gelerek açılış için geri sayıma geçti.

Sinop OSB’de bulunan ve 5.000 metrekare kapalı alana sahip olan fabrika, tam kapasite çalışmaya geçtiğinde yüzlerce kişiye istihdam sağlayacak.

Fabrikayı hizmete açmaya hazırlanan Sinoz, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Her fabrika bir kaledir” sözünden ilhamla fabrikanın adını “Sinoz Kalesi” olarak belirledi.

Sinoz Kozmetik CEO’su Yasin Çörekci “Tüketici her zaman odak noktamız oldu. Sinoz Kozmetik olarak 15 yıldır bu doğrultuda attığımız yatırım adımlarıyla büyümeye devam ediyoruz. Geçen yıl hazırlıkları başlayan fabrikanın sonbaharda faaliyete geçirmeyi planlıyoruz. Sinop OSB’de bulunan ve 5.000 metrekare kapalı alana sahip olan “Sinoz Kalesi” tam kapasite çalışmaya geçtiğinde ekonomiye anlamlı bir değer katacak” dedi.

Kaynak: Medyatava Haber Merkezi
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin