Akaryakıt fiyatları güncellendi! İstanbul Ankara İzmir güncel motorin, benzin fiyatları ne kadar oldu? Benzin ve motorin 2024 güncel fiyatları (28 Mayıs 2024 akaryakıt fiyatları)

Akaryakıt fiyatları güncellendi. Brent petrol 83 dolar seviyelerinde. Uzun bir aradan sonra motorine indirim yapıldı. 2024 yılı ile birlikte ÖTV düzenlemesi geldi. Düzenleme sonrası benzin ve motorin litre fiyatlarına büyük zam yapılmıştı. Son olarak hem benzin hem de motorin fiyatlarında indirime gidildi. İzmir İstanbul ve Ankara'da benzin ve motorin fiyatları güncellendi. 28 Mayıs Salı günü benzin motorin ve LPG litre fiyatları ne oldu?

Google Haberlere Abone ol
Akaryakıt fiyatları güncellendi! İstanbul Ankara İzmir güncel motorin, benzin fiyatları ne kadar oldu? Benzin ve motorin 2024 güncel fiyatları (28 Mayıs 2024 akaryakıt fiyatları)

Birbiri ardına gelen zamların ardından motorine gelen indirimle sürücüler biraz rahatlamıştı. Daha sonra ise benzin ve motorin fiyatları tekrar arttı. Motorin litre fiyatı 43 lirayı, benzin litre fiyatı da 45 lirayı aştı.

Brent petrolde yükseliş ivmesi devam ediyor. Alınan son verilere göre Brent Petrol 84 dolar seviyelerine çıktı.. Son olarak Motorin (mazot) ve Benzin fiyatlarına peş peşe indirim yapılmıştı. Brent petrol fiyatları yükselir yükselmez benzin ve motorin litre fiyatına zam geldi.

Akaryakıt fiyatları 2024 yılına zamla başladı. ÖTV'de yapılan düzenleme sonrası hem benzin hem motorin hem de LPG fiyatlarında büyük artış gerçekleşti. Birbiri ardına gelen zamlar sonrasında motorin ve benzin fiyatları rekor seviyelere çıktı.

Brent petrol fiyatları 84 dolar seviyelerinde satılırken son olarak motorine 1 lira 16 kuruş indirim yapılmıştı. Çarşamba günü ise benzinde 1 lira 34 kuruş, motorinde de 1 lira 33 kuruş indirim yapıldı. Cumartesi günü ise hem benzin hem de motorin litre fiyatına 5'er kuruş zam geldi.

İşte güncel akaryakıt fiyatları:

İSTANBUL ANADOLU YAKASI AKARYAKIT FİYATLARI LİSTESİ 28 MAYIS SALI

İstanbul Anadolu Yakası'nda benzin fiyatı: 41.27 TL
İstanbul Anadolu Yakası'nda motorin litre fiyatı: 40.15 TL
İstanbul LPG litre fiyatı Anadolu Yakası'nda 20.83 TL

İSTANBUL AVRUPA YAKASI AKARYAKIT FİYATLARI LİSTESİ 28 MAYIS SALI

İstanbul Avrupa Yakası'nda benzin fiyatı: 41.36 TL
İstanbul Avrupa Yakası'nda motorin litre fiyatı: 40.22 TL
İstanbul LPG litre fiyatı Avrupa Yakası'nda 20.90 TL

ANKARA BENZİN VE MOTORİN FİYATLARI

Ankara'da benzin litre fiyatı: 42.33 TL
Ankara'da motorin litre fiyatı: 41.22 TL
Ankara'da LPG litre fiyatı: 20.95 TL

İZMİR AKARYAKIT FİYATLARI

İzmir'de benzin litre fiyatı: 42.56 TL
İzmir'de motorin litre fiyatı: 41.46 TL
İzmir'de LPG litre fiyatı: 21.02 TL

Kaynak: Medyatava Haber Merkezi
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin