Trump'ın duruşmasının yapıldığı sırada korkunç olay. Bir kişi kendini bina önünde ateşe verdi

New York'taki mahkeme binası önünde, eski ABD Başkanı Donald Trump'ın duruşmasının yapıldığı sırada, henüz bilinmeyen bir sebepten dolayı bir kişi kendini ateşe verdi.

Google Haberlere Abone ol
Trump'ın duruşmasının yapıldığı sırada korkunç olay. Bir kişi kendini bina önünde ateşe verdi
Sosyal Medya

Donald Trump'ın duruşmasının devam ettiği Manhattan'daki mahkeme binasının önünde televizyonlar canlı yayınlarına devam ederken bir kişinin kendini ateşe verdiği anlar ekrana yansıdı.

Etrafta bulunan polisler hemen yerde alevler içinde yatan kişiye yangın söndürme cihazlarıyla müdahale etti.

Hastaneye kaldırılan kişinin sağlık durumu ve kimliğiyle ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Olay, eski ABD Başkanı Donald Trump’a yönelik tarihi “sus payı” davasında 12 kişilik mahkeme jürisinin seçimi tamamlandıktan kısa bir süre sonra yaşandı.

NE OLMUŞTU?

Donald Trump, ilişki yaşadığı müstehcen film oyuncusu bir kadına 2016 başkanlık seçimleri öncesinde “sus payı” ödemekle suçlandığı davanın üçüncü duruşmasında New York'taki Manhattan Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı.

Trump'ın suçlu olup olmadığına karar verecek 12 kişilik jüri heyetinin seçimine devam edilen duruşmada, adaylara politik görüşleri, haber alma konusundaki tercihleri, geçmişteki sosyal medya paylaşımları ve Trump ve onu destekleyen politik gruplarla ilişkilerine dair sorular soruldu. Tarafsız olamayacağı düşünülen jüri adayları elenirken, Yargıç Juan Merchan günün sonunda 12 kişilik jürinin tamamının belirlendiğini açıkladı.

Seçilen yeni jüri üyelerinin yemin ettiği duruşmada, ayrıca 6 kişilik yedek üyelerden biri belirlendi. Öte yandan önceki 2 duruşmada Trump’ın daha önce konulan konuşma yasağını ihlal ettiğini söyleyen savcılar, Trump'ın 7 kez daha yasak ihlali yaptığına dikkat çekti. Savcı Chris Conroy “Bu çok saçma ve buna bir son verilmeli” dedi. Mahkeme heyeti, duruşmaya yarın kalan yedek jüri üyelerinin seçimiyle devam edileceğini duyurdu.

 

Kaynak: A.A
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin