Putin'in Türkiye ziyareti ertelenmişti. Nedeni ortaya çıktı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 12 Şubat için planlanan Türkiye ziyareti ertelenmişti. Ziyaretin ertelenme nedeni ortaya çıktı.

Google Haberlere Abone ol
Putin'in Türkiye ziyareti ertelenmişti. Nedeni ortaya çıktı

Rusya lideri Putin'in 12 Şubat'ta Türkiye'ye gelmesi bekleniyordu fakat ziyaret ertelendi. 

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Türkiye'ye ziyaret tarihinin henüz belirlenmediğini belirterek, "Ziyaret konusunda mutabık kalındı, hazırlık süreci devam ediyor. Bu ziyareti bekliyoruz." dedi.

Peskov, başkent Moskova'da güncel konulara dair gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Putin'in Türkiye'ye ziyaret tarihiyle ilgili soruyu yanıtlayan Peskov, "Tarih henüz belirlenmedi. Ziyaret konusunda mutabık kalındı, hazırlık süreci devam ediyor. Bu ziyareti bekliyoruz." dedi.

DEVLET BAŞKANLIĞI SEÇİMİ

Peskov, ziyaret tarihinin Rusya'da mart ayında yapılacak devlet başkanı seçimi ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yoğun çalışma programı dikkate alınarak belirleneceğini kaydederek, "Tarih kesinleştiğinde ortaklarımızla duyuracağız." ifadesini kullandı.

Karadeniz Tahıl Koridoru Anlaşması'nın yeniden canlandırılması konusuna değinen Peskov, bu anlaşmadaki Rusya ile ilgili kısmın uygulanmadığına dikkati çekerek, "Tahıl anlaşmasının yeniden canlandırılması için şu anda herhangi bir neden yok." şeklinde konuştu.

Kaynak: A.A
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin