Korku filmi değil gerçek! Komşusunu 28 yıl boyunca evinde tutsak etti: Koyun ağılında yıllarca sakladı, ihbar üzerine yakalanıp gözaltına alındı

Cezayir'in Celfe ilinde yaklaşık 30 yıldır kayıp olan bir kişi bulundu. 12 Mayıs'ta ihbar üzerine harekete geçen ekipler, kayıp kişinin komşusunun koyun ağılında zorla alı konulduğunu ortaya çıkardı. Komşusunu 28 yıldır zorla tutsak eden 61 yaşındaki şüpheli gözaltına alındı.

Google Haberlere Abone ol
Korku filmi değil gerçek! Komşusunu 28 yıl boyunca evinde tutsak etti: Koyun ağılında yıllarca sakladı, ihbar üzerine yakalanıp gözaltına alındı

Cezayir'in başkenti Cezayir'de çok ilginç bir olay ortaya çıktı. Celfe ilinin Yargı Konseyi tarafından yapılan açıklamaya göre, yaklaşık 30 yıldır kayıp olan bir kişi, komşusunun koyun ağılında zorla tutsak ediliyordu. 61 yaşındaki şüpheli gözaltına alındı.

Yargı Konseyi açıklamasına göre bir kişi 12 Mayıs'ta başsavcılığa gelerek, yaklaşık 30 yıldır kayıp olan kardeşinin El-Kadid kentindeki komşusunun evindeki koyun ağılında olduğuna dair şikayette bulundu.

61 YAŞINDAKİ ŞÜPHELİ GÖZALTINDA

TRT Haber'de yer alan bilgilere göre İhbarın ardından geniş çaplı soruşturma başlatılarak adli kolluk ekiplerinin söz konusu eve gittiği aktarılan açıklamada, evde yapılan aramada kayıp kişi bulunarak, evin 61 yaşındaki sahibinin gözaltına alındığı belirtildi.

Savcılığın mağdura tıbbi ve psikolojik bakım sağlanması ve şüphelinin soruşturma tamamlandıktan hemen sonra savcılığa sevk edilmesi yönünde talimat verdiği ifade edilen açıklamada, olayın, kanunların gerektirdiği tüm titizlikle takip edileceği dile getirildi.

Ülkede sosyal medyada alıkonulan kişinin trajik bir durumda, eski kıyafetlerle ve gür sakallı halde bulunmasına ilişkin fotoğraf ve videolar paylaşıldı.

SAMANLA KAPLI ÇUKURDA ÇIKTI

Aktivistler de sosyal medyada platformlarında alıkonulan kişinin samanla kaplı bir çukurda bulunduğu anı gösteren bir video yayınlandı. Aktivistlerin aktardığı bilgilere göre, 1996 yılında 16 yaşındayken kaçırılan Ömer bin Ümran, 13 Mayıs gecesi komşusunun evinde samanla kaplı bir çukurda şok halinde ve konuşamaz durumda bulundu.

Aktivistlere göre Bin Ümran'ın ailesi, onun 1990'larda Cezayir'de faaliyet gösteren silahlı gruplar tarafından kaçırılıp suikasta kurban gittiğine inanıyordu.

Kaynak: Medyatava Haber Merkezi
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin