İspanya'da korkunç apartman yangını. 13 kişi yaralandı. Belediye, askerlerden yardım talep etti

İspanya'nın Valensiya kentinde 14 katlı bir binada çıkan yangın nedeniyle belediye yangının büyüklüğü sebebiyle yakın kentlerdeki itfaiyelerden ve Askeri Acil Yardım Birliği'nden yardım talep etti. 3'ü itfaiyeci olmak üzere 13 kişi yaralandı. Başbakan Pedro Sanchez, "Korkunç yangından dehşete düşmüş durumdayım. " dedi.

Google Haberlere Abone ol
İspanya'da korkunç apartman yangını. 13 kişi yaralandı. Belediye, askerlerden yardım talep etti

İspanya'nın sahil kenti Valensiya'da, sahra hastanesi kurulan bölgeye, çok sayıda ambulans sevk edildi. Farklı bloklardan oluşan 14 katlı binanın bulunduğu bölgede, destek ve koordinasyon birimi oluşturuldu.

Alevlerden kaçanların bir balkondan diğerine atladığı görüldü.

Yetkililer, sıcak hava ve rüzgarın itfaiyenin işini zorlaştırdığını ifade etti.

Görgü tanıkları da itfaiyenin yanan apartmanda balkonlardan bazı kişileri kurtardığını, alevlerden kaçanların bir balkondan diğerine atladığını dile getirdi.

Halen devam eden yangında ilk açıklamalara göre 3'ü itfaiyeci olmak üzere 13 kişi yaralandı.

İspanyol basını, binanın dış cephesinde kullanılan kaplamanın sorunlu olduğunu, alevlerin normalde bu kadar hızlı yayılmaması gerektiğini yazdı.

“DEHŞETE DÜŞMÜŞ DURUMDAYIM"

Başbakan Pedro Sanchez, X hesabından yaptığı açıklamada, "Korkunç yangından dehşete düşmüş durumdayım. Yangından etkilenen herkese dayanışma dileklerimi ve olay yerinde görev yapan tüm acil durum personeline takdirlerimi iletmek istiyorum." ifadesini kullandı.

 

Kaynak: Medyatava Haber Merkezi
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin