ABD Dışişleri Bakanı Blinken'a bu kez Temsilciler Meclisi'nde protesto: Blinken'ı tutuklamanız gerekiyor beni değil

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Temsilciler Meclisi'nde bütçe talebini savunurken Filistin destekçisi bir göstericinin protestosuyla karşılaştı. Gösterici, Blinken'a yönelik sert ifadelerle, "Blinken'ı tutuklamanız gerekiyor, beni değil" şeklinde bağırdı.

Google Haberlere Abone ol
ABD Dışişleri Bakanı Blinken'a bu kez Temsilciler Meclisi'nde protesto: Blinken'ı tutuklamanız gerekiyor beni değil

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, dün Senato’da protesto edilmesinin ardından bugün de Temsilciler Meclisi’nde protesto edildi. Dün Senatodaki konuşması protestolarla sık sık kesilen Blinken, Temsilciler Meclisi Tahsisatlar Komitesinin Dış Operasyonlar ve İlgili Programlar Alt Komitesi önünde yaptığı konuşma sırasında Filistin destekçisi bir gösterici tarafından protesto edildi.

Blinken’in konuşması sırasında dinleyiciler arasından ayağa kalkan protestocu, "Demokrasimizin yalanları, açgözlülüğü ve ikiyüzlülüğü ifşa oldu. Hepimizin özgürlüğü için Filistin’e özgürlük” diye bağırdı.

Güvenlik tarafından gözaltına alınan gösterici, "Hepimizin özgürlüğü için Filistin’e özgürlük! Tüm özgürlük mücadeleleri birbiriyle bağlantılıdır. Beni değil, Blinken’i tutuklamanız gerekiyor. Blinken’i tutuklamanız gerekiyor, beni değil” dedi.
Blinken, konuşmasına devam etmek için göstericinin salondan çıkarılmasını bekledi.

SENATO'DA DA PROTESTO EDİLMİŞTİ

Blinken, dün Senato Dış İlişkiler Komitesi'nde ifade verdiği sırada Filistin destekçisi bir grup tarafından protesto edilmişti. Ellerini İsrail tarafından öldürülen Filistinlilerin kanlarını temsilen kırmızıya boyayan göstericiler, Blinken’a “savaş suçlusu”, "soykırım bakanı", “eli kanlı kasap” ve "40 bin Filistinlinin kanı onun ellerinde" diye bağırmışlardı. Blinken, konuşmasına devam etmek için göstericilerin salondan çıkarılmasını beklemişti.

Kaynak: İHA
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin