ABD basını gündeme getirdi. İsrail'in gizlice Katar ile yeni bir esir takasını görüştüğü öne sürüldü

İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog'un, esir takası müzakerelerini ele almak üzere Katar Başbakanı ve Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani ile gizlice buluştuğuna dair iddialar ortaya atıldı. Herzog'un, Katarlı yetkili ile yaptığı görüşmede esir takası konusunu görüştüğü belirtiliyor.

Google Haberlere Abone ol
ABD basını gündeme getirdi. İsrail'in gizlice Katar ile yeni bir esir takasını görüştüğü öne sürüldü

ABD'den yayın yapan "Axios" haber sitesinin adı açıklanmayan iki kaynağa dayandırdığı haberde, İsrail Cumhurbaşkanı Herzog'un 60. Münih Güvenlik Konferansı kapsamında esir takası müzakerelerini tartışmak üzere Katar Başbakanı Sani’yle gizlice görüştüğü ileri sürüldü.

İsrail Dış İstihbarat Servisi Mossad Başkanı David Barnea, İç Güvenlik Teşkilatı Şin-Bet (Şabak) Direktörü Ronen Bar, İsrail ordusunda kaçırılan ve kayıp kişiler dosyasının sorumlusu Nitzan Alon'un da yer aldığı heyet, salı günü müzakerelere katılmak için Kahire'ye gitmişti.

New York Times gazetesi, Kahire'de dün yapılan ancak sonuç alınamayan dolaylı görüşmelerin daha alt düzeydeki yetkililerce 3 gün daha devam ettirileceğini yazmıştı.

İsrail’den Walla haber platformu ise Netanyahu'nun, Kahire'de yeni bir esir takası için yapılacak müzakerelere, Tel Aviv'den bir heyetin gitmesine onay vermediğini belirtmişti.

ABD basını gündeme getirdi. İsrail'in gizlice Katar ile yeni bir esir takasını görüştüğü öne sürüldü - Resim : 2

Kaynak: A.A
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin